EJC2013: Evropský kendama pohár

8. 8. 2013

Druhí díl triologie z Toulouse popisuje co všechno se stalo v den Evropského kendama poháru.

Pokračování prvního dílu EJC2013: před pohárem

Den pátý, středa

Dnes je den D, dneska se to všechno odehraje. Thibaut dorazil kolem jedenácté, přivítali jsme se, předal jsem mu všechny dárky a on zlomil plastovou kendamu. Když Raul tvrdil, že praskne druhý den, tak se mýlil, praskla už první den. Nevadí vytisknu si novou. Žádné flákání po městě a očumování francouzek, jedem hned na EJC. Ve tři nám začala soutěž. První byli začátečníci. Jediní, komu se podařilo dát všechny triky z tricklistu, byli kluci z Circle Cirkusu, Aleš a Filip. Aleš udělal tři chyby a Filip jednu. Tuhle kategorii jsme suveréně vyhráli. Ve středně pokročilých Tibaut vypadl hned v prvním kole. A pak to peklo nervů začalu i pro mě. Eelco, můj bratr v prvním danu (už má druhý, dacan), mi říkal, že jeho gól je dostat se do druhého kola, tak jsem mu řekl, že můj gól je vyhrát a když to nepůjde tak aspoň to druhé kolo. Po tom, co jsem minule i předminule vypadl v prvním kole, by bylo hezké dostat se do druhého. Void už říká moje jméno a jméno mého soupeře, je to Johny Malcolm, úřadující mistr Evropy v kendamě, mistr lucky guy. S Johnym mám dobrou bilanci 1:0. Johny je ten typ hráče, co moc netrénuje, a má to celé tak nějak v piči. Výhoda je, že není nervózní na pódiu, nevýhoda, že neumí triky na jistotu. Bohužel pro Johnyho jsme zvolili tentokrát stejnou strategii, takže to bude o tom, kdo bude mít větší štěstí. Void nám tam losoval samé lahůdky jako např. Small cup scoop up, Trapéze to airplaine atd., které jsme zkušeně ani jeden nedávali. Oba dva jsme uhráli bod a pak Void vylosoval Birda. Tak a teď se ukáže, kdo to má víc v piči. V duchu jsem si řekl, že musím Johnyho porazit a lupl tam Birda, zvláštní, ani se mi moc netřepala ruka. Void napočítal do tři a bylo to tam. Johnymu se bohužel třásla ruka víc než mě, takže birda sice nasadil, ale neudržel. Takže je to tam, vyřadil jsem Evropského kendama šampióna 2013 a jdu do druhého kola. V prvním kole vypadávala jedna hvězda za druhou, Alex Ruisch, Jeffrey Van Rasta, Sam Bradley, Matt Nix, můj bratr Eelco a další. Thorkild May měl jedinečnou šanci porazit Tomou Mukaye, dvojnásobného výherce evropského kendama poháru, majitele šestého danu a vinikajícího hráče, který dal na svůj poměr neuvěřitelně mnoho chyb, bohužel se mu to nepovedlo. Středy strávené na pódiu Náměšti Míru ve Zlíně mi rozhodně pomohly, protože bylo víc poznat, kdo je na pódiu častěji, než kdo má skily.  

 Vyhláčení začátečník. Vyhrál Filip (vlevo), druhý Aleš (uprostřed)

 Můj vítězný Bird. 

V druhém kole jsem narazil na Kanaďana Rodneyho Ansella z Terra kendamy http://www.kendamadrama.com/post/45091907802/terra-kendama-pro-team-announced a tomu jsem podlehl 2:0. Takže pro mě show skončila a byl jsem volný. V semifinále nám vykrystalizoval nový Evropský Kendama šampión Philip Eldridge http://www.youtube.com/user/eldridgedk z Dánska.  A do finále se dostal Mr. Matt Sweets Jorgensen a Tomoya Mukai-san. V podstatě můžeme rozdělit kendama hráče do tří skupin, ti co dřou a pak vypadnou, protože byli nervózní, ti co to mají v piči a pak vypadnou, protože neměli natrénováno a ti co mají natrénováno a nejsou nervózní, tihle to většinou vyhrajou. Sweets i Tomoya jsou ten třetí typ. Bohužel pro Sweetse Void tahal z klobouku samé šílenosti a v těch je lepší Tomoya, takže dával Sweetsovi bodíček po bodíčku, až nakonec vyhrál. Po třetí v řadě tedy vyhrává Tomoya Mukai z Japonska, druhý je Matt Sweets Jorgensen z USA. Tak to máme konečně všechno za sebou a můžeme se těšit na další rok. Void odvedl jako vždycky brilantní práci. Konečně se můžu jít najíst, tentokrát jsem si dal vegetariánské indické jídlo za devět éček a málem jsem praskl.  

 Sweets vs. Mukai

 Philip Eldridge, nový Evropský kendama šampion

 Tomoya Mukai, vahrává potřetí v řadě Evropský kendama pohár 

Hryže ve mě červík pochybnosti, že bych měl zkusit tu zkoušku na druhý dan. Nemůžeme být přece tři v ČR s prvním danem a Eelco, můj bratr v danu, už má taky dvojku. Cvičně si zkouším moshi-kame a klikám 720 úderů. Mmm to je dost dobré i na třetí dan. Dobrá zítra to zkusím. Vidím že Shimadera-san s někým opodál dělá zkoušku, tak se ho jdu zeptat jestli by nedal ještě mě a přej jo. Tak už před ním stojím a klikám moshi-kame. On říká: one houndre, two houndred, three houndred, four houndred, fifth houndred, six houndred, seven houndred, eight houndred, nine houndred, thousand, oba dva se smějeme a on ještě řekne one thousand and houndred a mě po chvilce padá koule na zem. To je neuvěřitelné, dal jsem přes tisíc moshikame a to znamená, že můžu jít na třetí dan a hlavně už nemusím nikdy absolvovat moshi-kame zkoušku. Víc jak 1000 moshikame už není potřeba na žádný dan. Shimadera-san mi oznamuje, že jsem minule dal speed trick za 100 sekund a že je to dostatečné na třetí dan, jestli chci dát speed trick znovu. No moc nechci, protože jsem ho netrénoval, ale zkusit to můžu. Z moshi-kame mě celkem bolí ruka. Void mi sepsal triky a jdeme na to. Ta šňůrka se tak motá, Around europe jsem dal s dokonale zamotanou kendamou, prošel jsem celým triklistem až po Falling, který mě fakt baví dělat tak, že jenom klepnu koulí do kenu a pak napíchnu. Je to nejrychlejší možnost, ale nepovede se to pokaždé. Takže nahodím, lup a je to tam. Dal jsem speed trick za 53,5 sekund a to stačí na čtvrtý dan. Uf, já chtěl jenom dvojku, ale mužů to zkusit i na čtverku. Nejtěžší na dan zkouškách do pátého danu je moshi-kame a speed trick. Na pětce a šestce, už jsou pak i ostatní triky těžké. Takže mě čeká šestkrát z deseti Slip-on-stick a Earth turn, pětkrát z deseti Falling down a Reverse swing in, čtyřikrát z deseti Cosmos, Bird, Hanging spike a Jumping stick, dvakrát z deseti 1-turn airplane a 1-turn lighthouse. Slip on stick a Cosmos budou peklíčko, jinak to celke jde. Ale když má člověk nerva tak může posrat i Big cup, takže klídek. Uvedl jsem svou mysl do pohodičky, poslouchal hudbu ze stanu a sypal triky jak z rukávu. Nakonec jsem je nasypal všechny a dal čtvrtý dan, huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Trochu je mi líto Arthura, který se řídí mým heslem, že má na dany celý život, ale moc mu to nejde a Circle Cirkařů, s kterýma jsem se dohodl na tom, že dvojku dáme spolu na dalším EJC. Jak se dozvídám později večer, tak je možné, že příští European kendama open nebude na EJC, ale v Dánsku. Jo holt dánská kendama loby je mocná. Evropský kendama pohár bez EJC  bude půlka srandy, žongléři jsou boží a žongléřky jsou ještě božejší.  

Já, zkoušející Katsuaki Shimadera a můj čtvrtý dan. Foto Void British Kendama Association 

Tak, de se kalit. Dali jsme pivka, litr za osm euro. Už ani nepoužíváme ty dvoudecové kelímky a pijeme rovnou z konvic. Před půlnoci mizíme z EJC a jedeme do apartmánu. Ještě se nám nechce spát, tak měníme trasu a jedeme do hotelu, kde je ubytována většina kendama hráčů. Popíjíme před hotelem a Thibaut učí Sourmashe, jak okouzlit francouzské ženy. Bude to asi marné, protože Sourmash říká za vším francouzkým slovo bitch. A pak se nám v hlavách zrodila šílená myšlenka, že se půjdem projet na kole. Už jsme zůstali jenom čtyři, já, Thibaut, Adam a Sourmash. Tady v Toulouse se dají půjčit kola na každém rohu, bohužel jenom na kreditku a když ho ztratíte, tak je to za 250 éček. To, že ta mašina nežere americké kreditky, to jsme mohli tušit, to že bude mít problémy s anglickou a českou, to jsme už netušili, ale nakonec se to povedlo. Sourmash jede na Thibautovu kreditku a je to boží. Ožralý jezdím ve tři hodiny na půjčeném kole po Toulouse, to je paráda. Thibaut nás naviguje od hotelu do našeho apartmánu. Dojeli jsme k naší stanici metra a loučíme se s Adamem a Sourmashem, že už jsme doma, že jdeme spát. Jsou trošku nasraní, že neví jak zpátky do hotelu, ale je to jednoduché, rovně a pak doleva. Jestli bylo půjčování kola peklo, tak vracení je očistec. Stojan u naší zastávky metra nefunguje, což znamená, že dva stojany jižně jsou plné a jeden severně taky. Takže jsem to celé objel a zaparkoval u druhého severního. V pět ráno jsme konečně dorazili do apartmánu a jdem spát. Zítra ráno se dozvím, že to Sourmash do hotelu nedal, tak snad někde zasunul a nespí pod mostem.

Celá fotogalerie na facebooku.


Sdílej:Autor: Mirek


Tagy: EJC2013 Toulouse událost recenze závody ThibaoutNejčtenější články


Porovnání kendam
KROM Deluxe – v názvu je vše
Recenze Shin-Fuji kendamy
Veletrh hraček 2009
První Malý Kendama Open

Tagy


15min pop tricklist mčsk 2018 sumo zasilkovna slaydawg sleva update catch and flow léto kyu MORKEN homegrown Albert předobjednávky musou mugen rwb trojka-kyu zkoušky testy Joris 2016 Praha Zoomadanke Spikedama Rotterdam giveaway instagram handmade Berlin osobníodběr žádnépoštovné pes hlídač sedm narozeniny Brno tv homegrown vyvážení rozhovor media inzlin b ken trojka BJ vystoupení redukce cena soutež instagram sweets new redesign 2015 Praha 2014 video komunita deluxe KROM Thibaout EKO2013 EJC2013 Toulouse kapesni-sunrise kapesní Sakura Polsko Lublin EJC 2012 freestyle středa Rokurosen Dragon Partner Affiliate událost KendAlex Dama fest Galaxy Sýr Metalíza Jumpshoe Yumu Naše kendamy Český kendama pohár sleva facebook výročí zlin hračky veletrh ShinFuji recenze Shin-Fuji tk16 rokurosen ozora mugen porovnání David Svoboda závody MKO