Hráčův průvodce po galaxii

19. 2. 2012

Od tvůrců Ozory se k nám donesl další kousek – Galaxy. Jak to s ní vypadá? Pojďme se podívat.

Podle mého je Ozora nejlepší z JKA kendam, skvělá ve všech ohledech. Takže když už jsem našel svou oblíbenou kendamu, vše co mi zbývá je výběr barvy. Vyvstává ale otázka, zdali barva kendamy nějak ovlivňuje její vlastnosti, či je to vše jen v naší hlavě? Pravda je taková, že téměř zcela jistě ano. Ti z vás, kteří četli moji recenzi metalické modré Ozory, již vědí, že jisté triky (např. lunar nebo maják) jsou mnohem obtížnější na metalické kendamě než řekněme třeba růžové nebo žluté Ozoře. To samé platí i pro Galaxy.

Green Galaxy Ozora
Zelená Galaxy Ozora.

Stejně jako u modré metalízy budete unešeni kvalitou nátěru – je to perfektně provedená práce. Dokážu si představit, že spousta lidí si bude stěžovat na slabý nátěr slovy „Hej, moje modrá metalíza se začala odlupovat po prvních minutách hraní! Jestli je to s Galaxy stejné, tak na ni ani nesáhnu!“ Nuže, na chvíli se uklidněte, milí milovníci kendamy. Nátěr na Galaxy je mnohem odolnější, než byste očekávali; je opravdu pevný, tvrdý a místo odlupování se v povrchu dělají pouze prohloubeniny. Ano, časem zjistíte, že se nátěr chová úplně stejně jako u normálních, nemetalických Ozora barevných provedeních.

Jak jsem již zmínil, barva sebou nese i drobná negativa, takže triky jako maják nebo lunar jsou o poznání těžší, tak jako na modré metalíze. Nicméně časem, když kuličku trochu ohrajete a dostanete novou barvu do ruky, triky jsou jaksi o něco jednodušší. Jeden hráč se mně nedávno ptal, jestli je obtížnost stilts triku důsledkem lesklosti kuličky. Má odpověď zněla ne. Trik „stilts“ závisí mnohem více na díře v kuličce než na kuličce a nátěru samotném a vzhledem k tomu že kulička jako taková je vyrobena přesně podle standardů Ozory, fanoušci podobných triků nebudou sklamáni..

Orange Galaxy Ozora
Zabalená oranžová Galaxy Ozora

Galaxy je téměř ve všem jako normální Ozora. Je skvěle vyvážená pro triky tipu bird, maják nebo ostatních podobných triků, kde může kendama lehce sklouznout. Jak jsem již řekl, ke kendamě samotné nemám absolutně žádné výhrady, jelikož narozdíl od metalické modré kendamy je nátěr velmi odolný.

Galaxie se rozpíná. Buďte součástí.

zelená Galaxy Ozora Kendama
oranžová Galaxy Ozora Kendama


Sdílej:Tagy: Metalíza Jumpshoe recenze ozoraNejčtenější články


KROM Deluxe – v názvu je vše
Porovnání kendam
Recenze Shin-Fuji kendamy
Veletrh hraček 2009
První Malý Kendama Open

Tagy


15min pop tricklist mčsk 2018 sumo zasilkovna slaydawg sleva update catch and flow léto kyu MORKEN homegrown Albert předobjednávky musou mugen rwb trojka-kyu zkoušky testy Joris 2016 Praha Zoomadanke Spikedama Rotterdam giveaway instagram handmade Berlin osobníodběr žádnépoštovné pes hlídač sedm narozeniny Brno tv homegrown vyvážení rozhovor media inzlin b ken trojka BJ vystoupení redukce cena soutež instagram sweets new redesign 2015 Praha 2014 video komunita deluxe KROM Thibaout EKO2013 EJC2013 Toulouse kapesni-sunrise kapesní Sakura Polsko Lublin EJC 2012 freestyle středa Rokurosen Dragon Partner Affiliate událost KendAlex Dama fest Galaxy Sýr Metalíza Jumpshoe Yumu Naše kendamy Český kendama pohár sleva facebook výročí zlin hračky veletrh ShinFuji recenze Shin-Fuji tk16 rokurosen ozora mugen porovnání David Svoboda závody MKO