Jak sem vyvažoval

12. 7. 2015

Aneb jak se stal z dobrého nápadu špatný.

Měl sem velkou radost když jsme v květnu začali prodávat HOMGROWN kendamy od Sweets. Je to nejlepší kendama jakou Sweets udělali a jedna z nejlepších kendam na světě vůbec. Bohužel moje radost byla zkalena emailem od Thomasa z Dánska, kterému jsme prodali jasanový HOMEGROWN. Thomas měl problém se svým čerstvým HOMGROWNEM. Jeho ken vážil 66 g a koule 89 g. 23g rozdíl mezi váhou kenu a koule, to už je problém, s takovou kendamou už se moc nedají dávat spacewalkové triky.

Tak sem si HOMEGROWNY pěkně převážil a zkompletoval tak, aby byli rozdíly mezi kenem a koulí co nejmenší. Když si koupíš kendamu za takové prachy, tak by přece měla splňovat nějaké očekávání.

A tak mě napadlo, že bych tohle všechno mohl udělat už dopředu, a mohl bych z toho dokonce udělat i nějakou přednost. Tehdy s zrodila Vyvážená kendama. Kendama u které je rozdíl mezi váhou kenu a koule maximálně 5 g. A co se mi nepovede vyvážit tak prodám jako náhradní díly. Samotný HOMEGROWN ken nebo kouli totiž nikde nekoupíš. A nemusel bych zůstat jenom u HG, ale mohl bych tak převažovat i Premium Ozory (když už je to Premium tak ať je to vyvážené). A vlastně bych tam mohl přidat všechny Ozory, které jsou balené v plastové krabičce, to znamená přírodní Ozory a Street Ozory (jsou na cestě) taky. Taky bych mohl mixovat kendamy mezi značkama. Nikde jinde nekoupíš jasanový HOMEGROWN se zlatou Premium Ozora koulí. To bude mazec.

Nastal ten krásný den kdy nám dorazila čerstvá dávka HOMEGROWN kendam a já už se těšil jak z nich bude půlka vyvážená už z výroby, zbytek trošku popřehazuju mezi sebou a mám hotovo. Ne ne, to by si měl moc lehké. Naskládal sem si damy na zem vzal váhu a začal vážit. Čím víc sem vážil, tím víc sem propadal beznaději. Nepodařilo se mi vyvážit žádnou javorovou s purpleheart pruhem (nejdražší HG kendamy). Jenom jedna s padaukovým pruhem se mi podařila vyvážit. Ořech mi udělal trochu radost, podařilo se mi vyvážit všechny. Javor samotný taky dobrý. Jasan peklo, u něj byli největší váhové rozdíly. Pohledal sem skladu všechny různé koule, které bych mohl ještě dát do kupy s kenama a dostal sem se na celkový počet čtrnácti vyvážených kendam z celkového počtu 35 ks, to je jenom 40 %. Přemýšlel sem nad tím jestli se na to nakonec nevyseru a neprodám ty kendamy tak jak došli, ale už sem byl moc daleko a nešlo se vrátit zpět. To bych vám přece neudělal.


35 převážených HOMEGROWNŮ

 

Takže teď máme v shopu 14 vyvážených kendam. 14 lehkých HG kenů a 22 těžkých koulí. Některé ty koule potřebujou aspoň 80g ken, takže ty nikdo nekoupí. Ty keny snad jo. Co teď s tím. Mirku přece máš soustruh, umíš točit keny a máš tady tu super těžkou hruškovou fošnu ze zahrady od Micka Máry, tak ty keny pro ty koule vyrob. No jo proč ne, a můžu to prodávat stejně jako Terra kendama za 200 USD. A ty keny pak dám do kupy s Ozorama co snad brzo dojdou.


Jasanový HOMEGROWN se zlatou Ozora koulí, je nádherný. 

 

Tak se nakonec stal ze špatného nápadu dobrý, a pokud neumřel tak vyvažuje kendamy ještě dodnes.


Podívej se na všechny Vyvážené kendamy.


Sdílej:Autor: Mirek


Tagy: homegrown vyvážení 2015 ozoraNejčtenější články


Porovnání kendam
KROM Deluxe – v názvu je vše
Recenze Shin-Fuji kendamy
Veletrh hraček 2009
První Malý Kendama Open

Tagy


15min pop tricklist mčsk 2018 sumo zasilkovna slaydawg sleva update catch and flow léto kyu MORKEN homegrown Albert předobjednávky musou mugen rwb trojka-kyu zkoušky testy Joris 2016 Praha Zoomadanke Spikedama Rotterdam giveaway instagram handmade Berlin osobníodběr žádnépoštovné pes hlídač sedm narozeniny Brno tv homegrown vyvážení rozhovor media inzlin b ken trojka BJ vystoupení redukce cena soutež instagram sweets new redesign 2015 Praha 2014 video komunita deluxe KROM Thibaout EKO2013 EJC2013 Toulouse kapesni-sunrise kapesní Sakura Polsko Lublin EJC 2012 freestyle středa Rokurosen Dragon Partner Affiliate událost KendAlex Dama fest Galaxy Sýr Metalíza Jumpshoe Yumu Naše kendamy Český kendama pohár sleva facebook výročí zlin hračky veletrh ShinFuji recenze Shin-Fuji tk16 rokurosen ozora mugen porovnání David Svoboda závody MKO