Německý kendama pohár 2015

11. 1. 2016

Už jsem byl v Praze tolikrát, že se pro mě začíná stávat další zastávkou za Otrokovicemi. Když se objevila šance popojet o zastávku dál do Berlína na německý kendama mistrák, tak jsem neváhal.

V Berlíně jsem byl už dvakrát, ale pokaždé jenom na autobusovém nádraží při pauze na cestě do/z Kodaně. Byl jsem zvědavý na to, co tam Emika dělala tak dlouho. Proč tam chtěla přítelkyně Nesbeho Syna a kde je ten legendární Boileroom. A taky jsem se chtěl samozřejmě projet berlinským metrem. Metro je totiž vždycky nejlepší sociální sonda.

Protože jsme ještě mladí kluci, aspoň teda BJ, tak jsme se rozhodli, že ušetříme pár kaček a pojedeme zpět v neděli ráno. To znamená noc strávenou v Berlíně. A to v pětatřiceti rozhodně chceš. Akce začínala v 11, což pro nás znamenalo odjezd z Prahy v 6:15 v sobotu ráno.

Pražákům, těm to do Berlína jezdí samo, ale dostat se do Prahy ze Zlína tak, abych tam byl před šestou ráno, to dost dobře nejde. Takže přespím u BJe. Abych se v Praze nenudil, tak jsem si domluvil návštěvu v Micčiném ateliéru, předávku ručně dělaných misek s Kubou (aka Kendama Praha) a odhození Radosti na provázku v Yoyo storu. Pátek je pro mě nejvíc vyndaný den, takže jsem nikam nespěchal a neuvědomoval si, že Praha není Zlíneček a z Divoké Šárky to není na Florenc za 10 min. K Micině jsem dorazil už se slušným spoždením. Bohužel mi dobré vychování nedovolilo odejít dřív, než jsem vypil, co sem si objednal, a ochutnal Micininy vánoční perníčky. Ale to nebyli obyčejné perníčky.

Po čtyřech hodinách spánku se budím bez jemné motoriky a je mi nějak divně, jako bych vůbec nepotřeboval svaly k pohybu a tak nějak levitoval. Do Berlína jedeme Flixbusem a musím říct, že mě nikdy nenapadlo, že si jednou pomyslím, že nějaká východoevropská autobusová doprava může mít lepší služby než německý dopravce. Kde je čokoládička, sluchátka a televize? Jančura je vskutku nejlepší autobusák. V Berlíně jsme něco po půl dvanácté a ten Berlín taky není jako Zlíneček, takže na akci jsme něco po dvanácté. Já se hlásím do Speed tricku a BJ jde do Advanced.


BJ se zahřívá před prvním kolem.

 

BJ hraje se SunRise přírodní kendamou. To je nejlevnější kendama jakou máme v shopu, ale prej je fakt dobrá a hraje se mu s ní dobře. V prvním kole je jasné, že BJ má nad všema navrch. Ten kluk je fakt talent, má užasnou flow a jde mu to tak všechno nějak samo. Prvním kolem prochází jako nůž máslem. Zato já opouštím hru v prvním kole. Ale slibuji, že to příště vyhraju. BJ prochází i druhým kolem. Třetí kolo už je čtvrt finále a BJ je najednou na pódiu se dvěma soupeři. Do té doby to bylo jeden na jednoho. Kluci němečtí asi dělají líp auta než pavouky. U nás by se nikdy nestalo, aby se ve čtvrtfinále museli v jednom kole vyřadit hned dva soupeři. První kdo bude mít dva body postupuje. BJ bohužel skončil s jedním bodem jako druhý, takže bude celkově zase třetí. Už byl třetí na Evropě, pak byl Vítek třetí na Spikedamě a teď zase třetí místo. Trojka je samozřejmě nejhezčí číslo, ale kdyby kluci byli jednou první, tak by mi to ani za mák nevadilo. BJ mi na to řekl, že vyhraje Freestyle.


BJův freestyle

 

BJ si pro Freestyle vzal zlatou F3ku, a jak pravil, tak taky udělal. Freestyle úplně zabil. Fandili mu všichni a nejvíc děti co stály na pódiu vedle něj. Ty se na něj po vyhlášení vrhly a vypadalo to, jako by ho chtěli vzít na ramena. Vzhledem k tomu, že je BJ asi o metr vyšší než oni, tak se jim to nepovedlo. Mám z toho radost, konečně nějaká výhra mimo republiku. BJ zanechal nesmazatelný dojem na Německém mistráku a podle mě byl dokonce nejlepším hráčem celkem.


Hochu pojď na ramena.


Většina účastníků

 

Je po akci a nám pořád zbývá víc jak polovina času z celého výletu. Jde se shredit před divadlo a já konečně uvidím nějakou památku. Tohle divadlo se jmenuje Volksbühne, v rozděleném Berlíně bylo na východě. V překladu název divadla znamená lidové divadlo. Záměr divadla byl sprostředkovat obyčejným lidem cenově dostupnou zábavu. Originální slogan divadla byl "Die Kunst dem Volke" ("Umění lidem"). Tohle všechno mi vysvětlil Jonathan Hamnett, díky za to. Nutno podotknout, že to co jsme předváděli před divadlem, bylo občas taky umění. Vyzkoušel jsem si Bilboquet a napadlo mě, že bych si mohl taky nějaký vyrobit. Vypadá jednodušeji než kendama a dokázal bych ho vyrobit celý. Naše představení před divadlem vyvrcholilo drinking gamem. Do středu kruhu dal Mark flašku vodky a ten kdo nedal trik si musel přihnout. Vzhledem k mému ambivalentnímu vztahu k alkoholu (je to zlo, mám ho rád) a absenci záklopky, jsem se účastnit nechtěl, ale BJ mne nakonec překecal. Bylo to fajn, pil jsme jenom dvakrát. BJ si dal pozor, aby na ty antibiotika nemusel pít ani jednou. Láhev nám nevydržela ani tak dlouho aby všichni zadali.

U divadla už nám začínala být zima, tak jsme se přesunuli do stanice metra kde bylo tepleji. Dlouho nás tam nenechali, takže jsme kolem jedné hodiny museli vyrazit do ulic, kde se zatím vydatně rozpršelo. Šli jsme pít do báru. To byl pro mě ideální moment na to, aby jsme opustili už poměrně malou skupinku a šli se konečně porozhlédnout po Berlíně. Mark si to ale nemyslel a překecával nás na semaforu tak dlouho, dokud jsme nesvolili, že půjdeme s ním do hospody, zve nás. Tak úporné naléhání jsem už dlouho nezažil. Bohužel, čím větší tlak je na mě kladený, tím méně se mi do dané věci chce. Takže jsme ho při prohlídce zavazadel u vstupu do baru opustili. Na moje bomby mi žádný sekuriťák šahat nebude. BJ už bohužel na žádné památky jít nechtěl, tak jsme se šli vyspat na autobusák.

Venku kosa, uvnitř trošku menší kosa, cestovatelé čekající na svůj autobus a pár ztracených duší posedávajících po radiátorech. Tak nějak to tam vypadalo. Ve zdraví jsme to přečkali a nikdo nás neukradl ani neokradl. V sedm si nás vyzvedl Student, dal nám čokoládičku, sluchátka a televizu, ač jsme byli pořád ještě v Berlíně, tak už jsme se cítili jako doma. Byl to super výlet. Díky moc BJovi, že jel se mnou i přes problémy se zuby. Moc díky také Kendama Europe za skvělou akci a zábavu po ní. Děkujeme také všem, kteří se akce účastnili.

Další výlet bude o zastávku dál, než je Berlín a to únorová Spikedama v nizozemském Spijkenisse, kam přijedou až z Japonska legendární Zoomadanke. Bude to nářez.Podívej se na všechny fotky u nás na facebooku


Sdílej:Autor: Mirek


Tagy: Berlin BJ vystoupení soutež 2015 freestyle událost závodyNejčtenější články


Porovnání kendam
KROM Deluxe – v názvu je vše
Recenze Shin-Fuji kendamy
Veletrh hraček 2009
První Malý Kendama Open

Tagy


15min pop tricklist mčsk 2018 sumo zasilkovna slaydawg sleva update catch and flow léto kyu MORKEN homegrown Albert předobjednávky musou mugen rwb trojka-kyu zkoušky testy Joris 2016 Praha Zoomadanke Spikedama Rotterdam giveaway instagram handmade Berlin osobníodběr žádnépoštovné pes hlídač sedm narozeniny Brno tv homegrown vyvážení rozhovor media inzlin b ken trojka BJ vystoupení redukce cena soutež instagram sweets new redesign 2015 Praha 2014 video komunita deluxe KROM Thibaout EKO2013 EJC2013 Toulouse kapesni-sunrise kapesní Sakura Polsko Lublin EJC 2012 freestyle středa Rokurosen Dragon Partner Affiliate událost KendAlex Dama fest Galaxy Sýr Metalíza Jumpshoe Yumu Naše kendamy Český kendama pohár sleva facebook výročí zlin hračky veletrh ShinFuji recenze Shin-Fuji tk16 rokurosen ozora mugen porovnání David Svoboda závody MKO