Veletrh hraček 2009

8. 6. 2009

Dlouho jsme spekulovali, půjdeme-li na Veletrh hraček nebo si jeho první ročník necháme ujít. Nakonec nám pořádající agentura Sirius dala takovou nabídku, která se neodmítá.

No jo, jenže bylo to všechno nějak honem, honem. Bylo otázkou, zda pořádně zainvestovat a udělat nějakou monster expozici s japonskýma hosteskama a Kendama hvězdou mezinárodního významu nebo jenom tři áčka, nějaké samolepky a hvězda národního významu. Nakonec rozhodl zdravý rozum a udělali jsme druhou  variantu. David Svoboda ochotně svolil k účinkovaní za provizi 50,- kč z každé Kendamy, která se na stánku prodá v jeho přítomnosti.

zátiší s kendamouShin-Fuji, Mugen, Ozora a kasička.

Tak jsme ve čtvrtek nachystali naši skromnou expozici a v pátek, po přivítání a přípitku, se v deset hodin otevřely brány Sportovní haly Novesta a já nestačil zírat na ten dav, co se na plochu řítil ze všech stran. Bohužel musím přiznat, že byl veletrh navštěvován hlavně dětmi, které ještě neuzvednou Kendamu nebo ji sice uzvednou, ale nedají s ní ani Ozaru. No, zůstali tady ještě maminky a tatínci, ale těm evidentně přišlo 449,- Kč utracených za Ozoru hodně. Tak jsem první den neprodal nic. Slabou útěchou mi bylo, že se mi povedlo aspoň běhemm prvního dne dát triky, které jsem nikdy nedal a to Uguisu-no-Taniwatari /Bird fly over the Valley/ a Uchu-ishu /Around Cosmos/. Tabulka s náročnejšíma trikama je tady http://www.kendamakyokai.com/play/tech_english.html

pastelka s kendamou
Pastelka dává Furiken s prstem v nose.

Dejv předvádí kendamu
Dejv předvádí

Druhý den začal o hodně slibněji. Na stánku jsem měl Dejva a udělali jsme prodejní dvojku. On předváděl a já jsem mluvil. První kendamu jsem prodal, ale až po tom co Dejv odešel, a to kolegyni z vedlejšího stánku - http://malovane-obrazky.cz/. Moderátor, který vystřídal toho z pátku, nás elegantně celý den obcházel a před zavřením konstatoval, že jaksi zapomněl navštívit náš stánek. Den zakončila Kendama session organizátorek.

Jánka s obrázky
Jánka s obrázky.

Dejv se snaží uhranout zákazníky
Dejv se snaží uhranout zákazníky.

Děti uhranuty kendamou.
Uhranuté děti.

Třetí den byl pro mě nejvíc unavujicí. Děti, které používali kendamu jako cep, mi  pomalu už lezly krkem a hudba byla rozhodně nejhorší z celého veletrhu, Maxim Turbulence a nějaké šmoulí hity. Před obědem k nám přišla paní a koupila černou Shin-Fuji. Takže Dejv odešel s celkovou gáží 50,- Kč za 9 hodin předvádění. Vyhlašovanou cenu za nejhezčí stánek vyhráli první tři stánky hned u vchodu do haly, Cogo, koloběžky a Ceeda. Ač bylo ve smlouvě napsané, že všehny stánky se můžou balit až po šesté hodině, tak už kolem páté byly některé kompletně pryč.

tantrix
Tantrix.

Labradoří pac
Labradoří pac.

Abych to shrnul: účast byla rozhodně hojná, zázemí bylo taky dobré. Nechápu sice, co na Velerthu hraček dělal stánek s magnetickými náramky, které podle paní, co je prodávala, dokažou určitě vyléčit úplně všechno. A to nebyl jedniný polemický stánek. Ale děkuji pořádající agentuře Sirius za možnost předvést české veřejnosti, co je to Kendama.

autodraha s jednim autem
Autodráha jen s jedním autem.

Hutěčkovi
Pan Hutěčka se svou pilkou.


Sdílej:



Autor: Mírek


Tagy: zlin hračky veletrh David Svoboda



Nejčtenější články


KROM Deluxe – v názvu je vše
Porovnání kendam
Recenze Shin-Fuji kendamy
Veletrh hraček 2009
První Malý Kendama Open

Tagy


15min pop tricklist mčsk 2018 sumo zasilkovna slaydawg sleva update catch and flow léto kyu MORKEN homegrown Albert předobjednávky musou mugen rwb trojka-kyu zkoušky testy Joris 2016 Praha Zoomadanke Spikedama Rotterdam giveaway instagram handmade Berlin osobníodběr žádnépoštovné pes hlídač sedm narozeniny Brno tv homegrown vyvážení rozhovor media inzlin b ken trojka BJ vystoupení redukce cena soutež instagram sweets new redesign 2015 Praha 2014 video komunita deluxe KROM Thibaout EKO2013 EJC2013 Toulouse kapesni-sunrise kapesní Sakura Polsko Lublin EJC 2012 freestyle středa Rokurosen Dragon Partner Affiliate událost KendAlex Dama fest Galaxy Sýr Metalíza Jumpshoe Yumu Naše kendamy Český kendama pohár sleva facebook výročí zlin hračky veletrh ShinFuji recenze Shin-Fuji tk16 rokurosen ozora mugen porovnání David Svoboda závody MKO